2025
Uchwała Nr 308/2025 Zarządu Powiatu Nowosądeckiego z dnia 19 lutego 2025 r.
w sprawie udzielenia pełnomocnictwa Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej do reprezentowania Organu Prowadzącego do składania wniosku aplikacyjnego w ramach programu ERASMUS+ Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego ( KA121-VET).
Na podstawie art.4 ust.1 pkt 1 i art.48 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U z 2024r. poz.107 i 1907), Zarząd Powiatu Nowosądeckiego uchwala co następuje:
§ 1. Udziela się pełnomocnictwa Panu Michałowi Bulzakowi – Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej do samodzielnego reprezentowania Organu Prowadzącego w składaniu wniosku aplikacyjnego w ramach programu ERASMUS+ Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego ( KA121-VET).
§ 2. Pełnomocnictwo stanowi załącznik nr 1 do niniejszej Uchwały.
§ 3. Wykonanie Uchwały powierza się Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowe.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
PEŁNOMOCNICTWO
Działając w imieniu Powiatu Nowosądeckiego – Organu Prowadzącego (Mocodawca), niniejszym udzielamy pełnomocnictwo dla Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej jako osoba uprawniona do reprezentacji Mocodawcy, udzielamy niniejszym dla
Pana Michała Bulzaka
Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej
pełnomocnictwa do samodzielnego reprezentowania Mocodawcy we wszelkich relacjach z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie dotyczących udziału Mocodawcy w programie Erasmus + Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego ( KA121-VET) w tym do składania w imieniu i na rzecz Mocodawcy oświadczeń woli i wiedzy dla Fundacji.
Pełnomocnictwo obejmuje uprawnienie do:
1) złożenia wniosku o uzyskanie wsparcia finansowego w ramach Programu Erasmus+,
2) składania oświadczeń woli i wiedzy (deklaracji, wyjaśnień) w związku ze złożonym wnioskiem o akredytację w Programie Erasmus+ lub wnioskiem o uzyskanie wsparcia finansowego w ramach Programu Erasmus+,
3) odbierania korespondencji od Fundacji,
4) podpisania umowy dotyczącej wsparcia finansowego w ramach Programu Erasmus+ wraz ze wszelkimi załącznikami oraz aneksami do takiej umowy,
5) składania innych oświadczeń woli i wiedzy niezbędnych do prawidłowego wykonywania zakresu niniejszego umocowania w związku z przyznaniem akredytacji lub realizacją przez Mocodawcę projektu w ramach Programu Erasmus+.
Pełnomocnik nie jest uprawniony do udzielania dalszych pełnomocnictw w zakresie niniejszego umocowania.
Umocowanie jest udzielone na czas nieoznaczony i może zostać odwołane w każdej chwili. Odwołanie umocowania powoduje obowiązek zwrotu dokumentu pełnomocnictwa.
Dla skuteczności odwołania lub cofnięcia niniejszego umocowania w stosunku do Fundacji konieczne jest przekazanie takiej informacji do Fundacji pod rygorem uznania działań pełnomocnika za ważne i dokonane w imieniu i na rzecz Mocodawcy.
Uzasadnienie
Pełnomocnictwo wydaje się na wniosek Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej w ramach programu ERASMUS+ Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego ( KA121-VET) w ramach przyznanej akredytacji.
Okres realizacji projektu : maj – czerwiec 2026 r.
Planowana kwota dofinansowania: 45 000,00 – 60 000,00 EURO
Kraj: Włochy (Rimini)
Cele projektu to m.in.:
Projekt przewiduje dwutygodniowy staż dla 20-25 uczniów szkoły kierunków gastronomicznych, architektury krajobrazu, weterynarii i hodowli koni oraz szkolenia zawodowe dla grupy nauczycieli (Job Shadowing).
Staż realizowany będzie w odpowiednio dobranych przedsiębiorstwach, zgodnie z nauczanymi kierunkami i wymogami podstawy programowej wybranego zawodu.
Podczas projektu uczniowie i nauczyciele nabędą nowe umiejętności zawodowe z wybranej branży, poznają organizację pracy, zasady obsługi klienta, zaobserwują sposoby zarządzania firmami oraz organizacje rynku usług.
W wyniku realizacji projektu przewiduje się:
–uzyskanie Europass Mobility i zaświadczeń udziału w stażu,
– zaliczenie szkolnych praktyk zawodowych,
–wzrost praktycznych umiejętności zawodowych uczniów i umiejętności językowych,
–wzrost prestiżu szkoły i podniesienie europejskiego wymiaru naszej placówki,
–wzrost aktywności zawodowej absolwentów naszej szkoły, posiadających innowacyjne umiejętności zawodowe, swobodnie poruszających się na europejskim rynku pracy, znających języki obce,
–wzrost atrakcyjności turystycznej regionu poprzez różnorodne i profesjonalne zorganizowane usługi i pracę kompetentnych językowo pracowników.
Pliki do pobrania
-
treść uchwały wraz z załącznikami
data ostatniej modyfikacji: 2025-02-20 | 12:08